Kup je naš!

Impresivnom pobedom protiv Partizana 56:6 Crvena zvezda je osvojila Kup Srbije u ragbiju 13.

U ovoj godini crveno beli su do sada na razne načine upisivali istorijske podatke u stranice svoje istorije.
Ova pobeda znači da je ovo prva sezona u kojoj Zvezda osvaja 2 trofeja u zvaničnim takmičenjima, a pri tome je ostala neporažena i sve uverila da nije bez razloga na početku sezone tiho najavljivano osvajanje sva 4 trofeja i sezona bez poraza.

U prvih 15 minuta obe ekipe su igrale strpljivo i čvrsto branile napade protivnika. Upravo je strpljenje
koštalo Partizanove igrače prvog eseja kada su izletanjem iz linije pokušali da zatvore Džeka O‘Brajana,
međutim samo su mu otvorili prostor, probio je liniju, a drugi Zvezdin internacionalac Sem Heron ga je
odlično ispratio za prve poene. Posle prvog probijanja kao da je sve postalo lakše za crveno bele, tako da
je Džek u sličnom stilu postigao još 2 eseja. Igrači Partizana su pokušavali da čitaju napade protivnika, ali
je Zvezda odličnom drugom fazom napada i pratnjom uspevala da zaobiđe njihovu odbranu.

Krajem poluvremena jedna greška Miloša Zogovića dovela je Partizan u odličnu poziciju. Njihov najbolji
igrač Vladimir Milutinović je uočio rupu, uhvatio ugao, a Kušić ga uposlio za jedine poene na ovoj
utakmici. Izgleda da je ovaj esej bio samo opomena za Zvezdu da će svako opuštanje biti kažnjeno, pa
su u drugo poluvreme ušli maksimalno fokusirano i u istom ritmu išli ka pobedi. Partizan je imao svoje
prilike blizu protivničke esej linije, ali je Zvezda koristila njihove greške i lako iz svoje zone prelazila na
protivničku polovinu.

Poslednji esej na utakmici postigao je još jednom impresivni Miloš Ćalić, posle čega je sudija označio kraj
utakmice i početak velikog slavlja celog tima Crvene zvezde.